Ільченко: Стратегія нашої політичної сили, яка спрямована на залучення лідерів громадської думки є дієвою

Ільченко: Стратегія нашої політичної сили, яка спрямована на залучення лідерів громадської думки є дієвою

Вперше на Луганщині громадяни могли впливати на формування виборчих списків

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

ЗМІ про нас: Єдиний Центр у Луганській області: праймеріз пройшли успішно!
2010-09-15 17:18:00

ЗМІ про нас: Єдиний Центр у Луганській області: праймеріз пройшли успішно!

У жовтні цього року Україні мають відбутись місцеві вибори. Досвід попередніх виборів, що проходили по партійних списках, довів, що найчастіше виборцям доводилося вибирати «кота в мішку». Кандидати, включені список закритим рішенням партійних організацій, найчастіше були невідомі, та й відповідальності обрані депутати перед своїми виборцями не несли. Все це сумно відбилося на якості депутатських корпусів на місцях, де мандати в деяких випадках одержали випадкові люди, мало зацікавлені в тім, щоб принести користь громаді. Новий закон про вибори депутатів місцевих рад, при всіх його недоліках, дозволяє виборцям побачити потенційних кандидатів, що називається, в обличчя на мажоритарних округах, але проблема закритості партійних списків залишається.

«Мабуть, єдина на сьогодні партія, що не готова мириться з таким станом речей - це Єдиний Центр. Саме Єдиний Центр, як у масштабах країни, так і в Луганській області реалізував 7 вересня 2010 проект «Відкриті списки». Формування списку потенційних кандидатів у місцеві ради вперше залежало від волі громадян», - вважає лідер Луганської обласної організації Єдиного Центру Костянтин Ільченко.

Як розповів Ільченко, Єдиний Центр звернувся до відомих суспільних діячів, активістів профспілок, правозахисників, людей, які не на словах, а на ділі відстоювали інтереси громад, запрошуючи їх піти на вибори під своїми прапорами. «Ми не допустимо, щоб лідери громадських організацій, незалежних профспілок, громадські активісти виявилися за бортом політичного життя», - переконаний лідер луганських єдиноцентристів Костянтин Ільченко.

Визначити «своїх» кандидатів жителі міст і районів Луганської області змогли під час попередніх виборів - праймеріз. Кандидата на праймеріз могла висунути група з 20 виборців, громадська організація або первинна організація Єдиного Центру. Голосування проходило в мережі Інтернет, на партійному сайті, і на вуличних пунктах голосування.

Стратегія Єдиного Центру дала свої перші плоди. «Переможцями праймеріз у Луганській області стали представники громадських організацій. Наприклад, у місті Зоринську на праймеріз переміг лідер незалежної профспілки гірників Микола Козюберда. У числі лідерів голосування в обласному центрі суспільний діяч Віктор Бакуменко, що очолив нашу міську організацію. Ми хотіли б звернути увагу на той факт, що праймериз для Єдиного Центра не були даниною політичній моді, а принциповим наслідуванням нашої ідеології, прагненням надати луганчанам можливість висунути найбільш гідних представників громад, здатних згодом гідно захистити інтереси своїх виборців», - розповів журналістам Костянтин Ільченко.

Наступний крок - переможцям праймеріз Єдиний Центр готовий привселюдно запропонувати свою підтримку при висуванні по мажоритарних округах, на посади міських і сільських голів, перші місця в партійних списках. «На місцеві вибори ми йдемо із програмою «Якісна Україна». Хто як не представники громадських організацій, які протягом багатьох лет змагали за дотримання прав громадян Луганщини, зможуть зробити наше життя більше якісним?», - переконаний Костянтин Ільченко.

Віктор Ковальський "Реальна газета"

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"