Ільченко: Стратегія нашої політичної сили, яка спрямована на залучення лідерів громадської думки є дієвою

Ільченко: Стратегія нашої політичної сили, яка спрямована на залучення лідерів громадської думки є дієвою

Вперше на Луганщині громадяни могли впливати на формування виборчих списків

Позиція партії друкуватиДрукувати

Місцеве самоврядування

Підгорний: Колективна відповідальність або кругова порука?
2010-03-05 13:22:00

Підгорний: Колективна відповідальність або кругова порука?

Керівник Краснолуцького окружного секретаріату Єдиного Центра, депутат міської ради Красного Луча Володимир Підгорний вважає, що розвиток самоврядування в Україні прямо пов'язаний зі скасуванням існуючої системи виборів по закритих партійних списках.

„Сьогодні в політикумі ведуться палкі суперечки про розвиток місцевого самоврядування в Україні. Однак реальна практика показує, що це тільки популістські розмови для загравання з виборцями. Просторікування про те, що, мовляв, дамо більше волі на місцях і все одразу стане добре, є безпідставними, і я б навіть сказав, злочинними в політичному й соціальному сенсі.

Всі ці розмови будуть мати сенс тільки коли буде змінена система виборів у місцеві ради. Як депутат міської Ради з  усією відповідальністю заявляю, система виборів у місцеві ради повинна бути змішаної, тобто на 50% «мажоритарна»  і на 50% по відкритих партійних списках. При даній системі будуть повністю представлені й захищені інтереси територіальної громади, на що й спрямовано закон про місцеве самоврядування.

Існуюча система виборів по партійних списках по своїй суті є руйнівною для місцевого самоврядування. Ні про який захист інтересів територіальної громади не може бути й мови. Колективна відповідальність підмінена круговою порукою. Партійна дисципліна підміняться диктатурою місцевих «царьків - вождів».

Замість реального самоврядування процвітає самоправність, здорова логіка й економічний розрахунок підмінюються корпоративними або приватними  інтересами на шкоду громаді.

Територіальна громада  в буквальному значенні піддана руйнуванню й пограбуванню. Самі «смачні» питання - це земля, комунальне майно, бюджетні гроші. Ні про які програми соціально-економічного розвитку мова не ведеться.

Виконавчі комітети найчастіше виконують функції статистичних управлінь і відділів праці й заробітної плати. Небажання, а іноді й невміння працювати прикриваються просторікуваннями про недосконалість законів про місцеве самоврядування.
Так, є питання до даного закону, але по ньому можна працювати. Шкода, що не всі його досконально знають.

Існуюча система виборів по партійних списках у місцеві ради ведуть наші територіальні громади не до розвитку самоврядування й демократії, а до партійної диктатури, підміні суспільних інтересів приватними, а також порушенню конституційних прав громадян України!”

Останні новинивсі

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"