Ільченко: Стратегія нашої політичної сили, яка спрямована на залучення лідерів громадської думки є дієвою

Ільченко: Стратегія нашої політичної сили, яка спрямована на залучення лідерів громадської думки є дієвою

Вперше на Луганщині громадяни могли впливати на формування виборчих списків

Новинавсі друкуватиДрукувати

Дзонь: Ми - самостійна європейська країна й ціна на газ для нас теж буде європейською
2010-04-12 10:51:00

Дзонь: Ми - самостійна європейська країна й ціна на газ для нас теж буде європейською

Лідер луганської обласної організації Єдиного Центру Валентин Дзонь вважає, що в нашого північного сусіда, Російської Федерації немає підстав зменшувати ціну енергоносія. Про це він розповів під час ефіру на Луганському кабельному телебаченні.

- Рядовий виборець, що вважав, що із приходом Януковича до влади, ми одержимо більш лояльні ціни, буде серйозно розчарований. Я не маю ілюзій на цей рахунок: Росія  ніколи не продасть нам газ дешевше його ринкової вартості.

Наші  країни базують власну незалежність, я б сказав, на економічному й політичному егоїзмі.  Так що не ціль Росії створювати які-небудь преференції Україні, - у неї вистачає своїх проблем. Багато чого залежить від принципового рішення: чи визнає Україна стратегічне співробітництво із РФ? У питаннях колективної безпеки, створенні загальної економічної, фінансової системи, єдиного гуманітарного простору тощо. Зважте, напередодні український парламент вивів ці теми «за дужки» обговорення, не став розглядати їх по суті. І, судячи з останніх висловлень Президента України, подібний союз не передбачається.

Ми - самостійна європейська країна й ціна на газ для нас теж буде європейською. Підкреслюю, преференції по енергоносіях можуть бути тільки у випадку визнання політичного й економічного союзу з Росією. Всі інші варіанти припускають природну конкуренцію двох країн.

Звичайно ж, для України ціна газу - це  питання формування державного бюджету. Не варто сприймати його  лінійно - тільки як технологічну  складову виробничих процесів або  застосування блакитного палива для побутових потреб. Від газу залежить  наповнення, масштаб соціальних видатків, і в остаточному підсумку, дефіцит бюджету. На основі останнього, як відомо, формуються наші відносини з європейськими фінансовими інститутами. Адже можливість надання МВФ кредитів Україні прямо залежить від розміру державного бюджетного дефіциту. Саме в цьому укладається складність моменту: потрібно одержати економічні преференції від Росії, для того, щоб реалізувати свої євроінтеграційні прагнення. От що я маю на увазі під «горезвісною» багатовекторністю зовнішньої політики.

Треба  бути воістину майстром своєї справи, щоб домогтися саме такого положення України. У принципі, ми вміємо досягати подібних результатів.

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"